برای افرادی که کبد ضعیف دارند:

افرادی که دارای کبد ضعیف هستند، گفته می شود کومبوچا یک دستگاه سم زدایی بسیار قدرتمند است و سموم را از بدن شما بیرون می کشد و از طریق کبد شما خارج می کند. اگر کبد شما به درستی عمل نکند، ممکن است عاقلانه نباشد که کومبوچا بنوشید.

منع مصرف کومبوچا برای کودکان:

• کودکان زیر ۶ سال – در حالیکه بدن کودک رشد می کند، نمی تواند به اندازه یک بالغ از همان میزان مکمل ها و مواد غذایی مقاومت کند.

• کومبوچا بسیار قوی است و نباید در نوزادان استفاده شود.

• کومبوچا همچنین ممکن است مانع توسعه سیستم ایمنی نوزاد شود.

• باید قبل از دادن آن به کودکتان، آن را رقیق کنید. کومبوچا را می توان آن را با آب، چای یخ زده یا آب میوه مناسب رقیق کرد. منع مصرف کومبوچا برای مادران باردار: مادران باردار و تغذیه با شیر مادر – علت مشابه موارد فوق است. مواد مغذی از مادر به جنین و یا از طریق پستان وارد تغذیه کودک می شود. منع مصرف کومبوچا برای معتادان به الکل: (معتادهای به الکلی که در مرحله ترک هستند) – بسیاری از افراد در حال ترک الکل، نوشیدن کومبوچا را مفید میابند. گفته شده است که تمایل به الکل را حذف می کند. اما هر چند هشدار داده میشود که کومبوچا مقدار کمی الکل دارد، که معمولا کمتر از ۱٪ از حجم است.هر الکی در حال ترک می داند که حتی درصد کمی الکل می تواند بر روی آنها تأثیر منفی داشته باشد، پس مراقب باشید.

احتیاط مصرف کومبوچا برای دیابتی ها:

• بسیاری از دیابتی کومبوچا مصرف می کنند. ولی با محتوای شکر پایین تر. گرچه اکثر قند در فرایند تخمیر به سایر اجزا تبدیل می شود، بعضی از آنها همچنان بمقداری قند در پایان فرآیند تخمیر موجود دارند.در هنگام تهیه رژیم غذایی، این را در ذهن داشته باشید.

• توصیه می شود قبل از مصرف یا نوشیدن چای کومبوچا با متخصص مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. اگر هر کدام از شرایط فوق را در نظر داشته باشید، از کومبوچا استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *