شما می‌توانید کامبوجا را در هر ساعتی از شبانه‌روز به میزانی که که مایل باشید میل نمایید. در کشورها و مناطقی که کامبوجا رواج پیدا کرده و یا به‌صورت سنتی استفاده می‌شود، افراد روزانه نیم تا یک لیتر کامبوجا مصرف نموده و آن را جایگزین بسیاری از نوشیدنی‌های کم‌خاصیت و یا مضر(حاوی افزودنی‌های شیمیایی) کرده‌اند.

بدون شک تأثیر درمانی کامبوجا در تداوم مصرف آن است و نباید انتظار داشت که با مصرف کوتاه‌مدت و مقطعی آن، بلافاصله آثار درمانی خود را بروز کند. بعضی آثار و خواص درمانی بعد از مصرف چند روز و برخی دیگر بعد از چند هفته و یا چند ماه نمایان می‌شوند.

پیشنهاد می گردد برای دریافت پاسخ مناسب جهت پدیدار شدن آثار مصرف، حداقل از یک دوره ۱۰۰ روزه استفاده نمایید و سپس با یک استراحت ۱۵ الی ۳۰ روزه مجددا دوره ۱۰۰ روزه را تکرار نمایید.

گونتر فرانک (محقق و نویسنده‌ی آلمانی) که بیش از چهل سال در مورد کامبوجا به تحقیق و تألیف پرداخته، مقدار مصرف را (به نسبت بزرگسالان) چنین توصیه می‌کند: در آغاز (روزهای اول) به افرادی که معده آن‌ها از حساسیت بیشتری برخوردار است توصیه می‌شود جهت احتیاط و نیز هم‌زیستی تدریجی این نوشیدنی و اسیدهای ارگانی آن با معده و سلول‌های بدن به نسبت میزان کمتری (مثلا یک تا دو فنجان در روز) مصرف شود و به‌تدریج می‌توان آن را به نیم لیتر در روز برای بزرگسالان (افراد بالای ۱۸ سال و در صورت نداشتن بیماری خاص) افزایش داد.

اندک بوی سرکه‌ی استشمام شده از کامبوجا ناشی از وجود اسید استیک آن بوده و کاملا طبیعی است. هم‌چنین کامبوجای طبیعی و بدون مواد نگهدارنده، اندکی گاز تولید می‌کند، بنابراین تورم جزئی بطری‌های کامبوجا بعد از مدتی به دلیل اندک تولید گاز و یا ترش‌مزه شدن آن بوده و ناشی از فاسد شدن نیست، بلکه کاملا طبیعی است.

علت تولید رسوبات بر سطح کامبوجا، ادامه‌ی فعالیت میکروارگانیسم‌های زنده و پروبیوتیک در کامبوجا است، بنابراین چنانچه این رسوبات برای‌تان خوشایند نیست، می‌توانید قبل از مصرف کامبوجا آن را از صافی عبور دهید. کامبوجا را به‌صورت خنک بنوشید تا طعم واقعی یک نوشابه طبیعی را تجربه کنید. همچنین آن را در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *